Wiosennie w Mokrem

W niedzielne popołudnie 12 maja br., w świetlicy wiejskiej w Mokrem, odbyło się „Wiosenne spotkanie dużych i małych Mieszkańców Mokrego”. Przybyłych powitali i spotkanie prowadzili: Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Renata Soboń oraz Sołtys Sołectwa Mokre Grzegorz Antoniuk.
Na początku zaprezentował się zespół ludowy „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej, któremu akompaniował Daniel Narolski, a następnie z koncertem autorskim wystąpił Ireneusz Szewczuk z Chyżej.
Podczas prezentacji przepisów kulinarnych, panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich częstowały uczestników wiosennym barszczem i ciastami, a wszyscy chętni mogli upiec sobie kiełbasę przy ognisku.
Na trawie przed świetlicą każda rodzina mogła sprawdzić się w rzucaniu do celu oraz biegach w worku. Wielką popularnością cieszyło się także oglądanie samochodu bojowego prezentowanego przez OSP Mokre.
Organizatorami spotkania byli: Sołtys i Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Mokrego, Ochotnicza Straż Pożarna w Mokrem, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, przy współpracy organizacyjnej Samorządu Gminy Zamość oraz Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość.

KC

Skip to content