Zabawa choinkowa w GOK-u

Zgodnie z karnawałową tradycją, 23 stycznia 2019 r., dzieci z terenu Gminy Zamość miały okazję wziąć udział w balu choinkowym zorganizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem. Impreza w zimowej scenerii przyciągnęła liczne grono najmłodszych miłośników gier, zabaw, tańca …i Mikołaja.

Program tegorocznego balu był dość urozmaicony, a jego pierwszym punktem były warsztaty plastyczne „Fabryka Świętego Mikołaja”. Uczestnicy mogli podczas nich puścić wodze fantazji i zilustrować swoje wymarzone prezenty. W międzyczasie animatorki z GOK-u w strojach Śnieżynek przeprowadziły „na rozgrzewkę” kilka zabaw integracyjnych.
Kolejną atrakcją spotkania było przedstawienie jasełkowe zaprezentowane przez uczniów z pobliskiej Szkoły Podstawowej w Wysokiem. Po inscenizacji nagrodzonej gromkimi brawami, najmłodsi wpadli w wir zabawy i tańca. Taneczne szaleństwo przerwane zostało dopiero w chwili rozstrzygnięcia konkursu na najciekawszy strój karnawałowy. Trójka zwycięzców otrzymała w nagrodę upominki oraz dyplomy. Słodki poczęstunek serwowany w przerwie dodał rozbawionym gościom energii do dalszej zabawy. Dzieci rywalizowały ze sobą w kilku grach zręcznościowych, a następnie wzięły udział w krótkim quizie o zimie. Zgadywanka zakończyła się w momencie, gdy z daleka zaczęły dobiegać dźwięki dzwonków sań długo wyczekiwanego gościa. Gdy na salę wszedł Święty Mikołaj dzieci podążyły za nim jak zaczarowane. Jednak na prezenty trzeba było sobie najpierw „zapracować”. Wszyscy zatańczyli dla Mikołaja taniec, za który odwdzięczył się on rozdając niespodzianki ze swojego worka. Bal zakończył się wspólnym odprowadzeniem Mikołaja i zaproszeniem, aby odwiedził GOK również w przyszłym roku.

GOK: MW
GOK: Małgorzata Wołoszyn

Skip to content