Zawadzkie Święto Kobiet

Zawadzkie Święto Kobiet

Spotkanie sołeckie z okazji Dnia Kobiet odbyło się w Zawadzie w sobotę, 2 marca 2019 r. Aż trzy formacje artystyczne zaprezentowały się przed zgromadzoną w świetlicy publicznością: dwa zespoły chóralno-wokalne i kabaret.

Wszystkich przybyłych do miejscowej świetlicy powitali radni Rady Gminy Zamość: Sylwester Dobromilski (Sołtys Zawady) i Piotr Dołba. Program rozpoczął się od skeczy w wykonaniu kabaretu „Taka Potrzeba”. Tuż po występie obecni na spotkaniu panowie zaśpiewali „sto lat” dla pań, radni złożyli życzenia, a dodatkowo w imieniu Samorządu Gminy Zamość głos zabrał Piotr Koczułap – wiceprzewodniczący Rady Gminy. Był również tort okolicznościowy dla wszystkich oraz kwiaty dla pań w postaci tulipanów. Dalszą część wydarzenia rozpoczął Chór Ziemi Zamojskiej CONTRA pod dyrekcją instruktor muzycznej Katarzyny Kowanek, która jednocześnie prowadzi miejscowy zespół wokalny „Czerwone Korale”. Rodzima formacja wystąpiła w świetlicy na finał części artystycznej.
Organizatorami „Zawadzkiego Święta Kobiet” byli: Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys i Rada Sołecka Zawady, Osp w Zawadzie, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+. Organizacyjnie wydarzenie wsparł Samorząd Gminy Zamość z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Zamość.

GOK: AS, JK.

Skip to content