Spotkanie z niepełnosprawnością

Spotkanie z niepełnosprawnością

W dniu 20 lutego 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość w Wysokiem odbyło się „Bajkowo-integracyjne spotkanie przedszkolaków z osobą niepełnosprawną”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych pobliskiej szkoły spotkały się z Lucyną Furmanek, mieszkanką sąsiednich Bortatycz, która porusza się na wózku inwalidzkim.

Na początek wszystkie dzieci spotkały się w filii Biblioteki Publicznej Gminy Zamość w Wysokiem gdzie pani Lucynka przeczyta im „Bajkę o słoniku Bartusiu i jego krótszej nóżce” – słonik bał się pójść pierwszy raz do przedszkola. W trakcie czytania bajki dzieci opowiadały o swoich lękach i obawach, ale także o niepełnosprawności, która może dotknąć każdego z nas. Następnie już na sali GOK-u dzieci malowały bajkowego słonika. Z powstałych prac utworzona została wystawa, którą będzie można podziwiać do 28.02.2020 r.
Z kolei animatorki z GOK-u przygotowały dla dzieci serię zabaw ruchowych, m.in. zabawę w statek oraz zabawy chustą animacyjną. Z okazji tłustego czwartku, każde z dzieci otrzymało pysznego serowego pączusia oraz cytrynową herbatkę.
Zakończenie spotkania odbyło się w sali filii biblioteki, gdzie dzieci wspólnie z panią Lucynką oraz bibliotekarką Dorotą Wagą stworzyły pamiątkowe kartki ze słonikiem. Spotkanie miało na celu przekazanie wartości edukacyjnych i integracyjnych, gdyż pomimo różnic, jakie nas dzielą, wszyscy jesteśmy tacy sami.

GOK: AW

Skip to content