Kabaret KGW Łapiguz wystąpi na PGE Narodowym

Kabaret KGW Łapiguz wystąpi na PGE Narodowym

Kabaret „Taka Potrzeba”, związany z Kołem Gospodyń Wiejskich w Łapiguzie, wygrał głosowanie SMS w związku z występem na Rynku Wielkim w Zamościu w ramach wojewódzkich eliminacji konkursu artystycznego, będącego częścią składową ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Uzyskanie najwyższej liczby głosów SMS wiąże się z przyznaniem nagrody publiczności i jest zarazem awansem kabaretu do ogólnopolskiego finału konkursu, który odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to przedsięwzięcie ogólnopolskie, organizowane przez Lokalną Organizację Turystyczną „INTE-GRA” z siedzibą
w Dosinie (woj. mazowieckie). Konkurs artystyczny jest jednym z kilku składowych konkursów tematycznych całego Festiwalu. Jak się okazało, wszyscy kabareciarze „Takiej Potrzeby”, w większości panowie, są członkami Koła Gospodyń Wiejskich w Łapiguzie więc organizator konkursu dopuścił formację do konkursu. Kabaret „Taka Potrzeba” wystąpił w dniu 7 sierpnia 2021 r. na Rynku Wielkim w Zamościu, gdzie odbył się półfinał wojewódzki konkursu artystycznego „Polska Od Kuchni”, gdzie zaprezentował swoje 2 skecze. Potem do godziny 13:00 trwało głosowanie SMS-owe, które dało kabaretowi z Gminy Zamość zwycięstwo i nominację do wielkiego finału Festiwalu „Polska Od Kuchni”, który odbędzie się 25 września 2021 r. w Warszawie na stadionie „PGE Narodowy”.
Działalność formacji kabaretowej „Taka Potrzeba” jest wspierana przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość, który w minionych latach organizował dla kabareciarzy m.in. warsztaty teatralno-kabaretowe z udziałem „Bajera” ze znanego Kabaretu „Hrabi”. Jak widać, nasi kabareciarze udowodnili, że nauka nie poszła w las. WIELKIE GRATULACJE! Trzymajmy kciuki „za naszych” podczas finału i głosujmy, gdy przyjdzie czas!

KGW: AK i GOK: JK

Skip to content