Korzenny zapach Świąt w Izbie

Korzenny zapach Świąt w Izbie

Pierniczki odegrały główną rolę na kolejnych warsztatach w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem. Już na samym wejściu czuć było aromaty przypraw korzennych – cynamon, goździki, imbir, kojarzące się niezmiennie z zimową aurą i okresem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Czego mogły doświadczyć 4-latki i 5-latki z Przedszkola Miejskiego nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, które wraz z opiekunami uczestniczyły w kulinarnych zajęciach w wysockiej Izbie? Przede wszystkim poczuły bliskość Świąt Bożego Narodzenia.

W dniu 09.12.2022 r. w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem powstały pachnące, świeże pierniczki. Grupa przybyłych przedszkolaków mogła je własnoręcznie udekorować przygotowanymi wcześniej posypkami i cytrynowym lukrem. Wszystko działo się pod czujnym okiem Wandy Szpugi, Opiekunki obiektu, oraz Pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Oczywiście, nie mogło zabraknąć zwiedzania ekspozycji. Pani Wanda prezentowała niektóre zabytkowe sprzęty i opowiadała gościom o zgromadzonych eksponatach. Po słodkich warsztatach kulinarnych mali goście jeszcze przed wyjściem z Izby otrzymali ciepłą herbatę na zimną aurę oraz pocztówki z Regionalną Izbą Pamięci w Wysokiem. Każdy z obecnych mógł samodzielnie przybić sobie na pocztówce pamiątkową pieczęć z zarysem gościnnego przybytku. Mamy pewność, że wyjazdowe spotkanie w wysockiej Izbie podobało się przedszkolakom i milusińscy wrócą tu ponownie.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość: Małgorzata Sokołowska i JK

Gminny obiekt turystyczny Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem i udostępniona tam ekspozycja powstały z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem. Obiekt funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Skip to content