5 lat „Folkowych Gwiazdeczek”

5 lat „Folkowych Gwiazdeczek”

W dniu 30 września 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Wierzchowinach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 5-lecia fitnessowo-tanecznej formacji „Folkowe Gwiazdeczki”. Grupa powstała w 2019 r. jako pochodna zajęć ruchowo-tanecznych realizowanych na terenie Gminy przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość. Od początku instruktorką zajęć i kierowniczką zespołu jest Agnieszka Tor. „Folkowe Gwiazdeczki” jako jedyne w regionie bazują na licencji marki „Slavica Dance” (zbiór kroków, układów, strojów i muzyki).

„Slavica Dance” to fitness w folkowym stylu. Wyróżnia się zmodyfikowanymi krokami ludowymi, słowiańskimi i polskimi, jak np. krakowiak, polka, oberek, ale też i matrioszka ukraińska. Ten styl to filar działalności „Folkowych Gwiazdeczek”, funkcjonujących pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Spotkanie jubileuszowe rozpoczęła instruktorka, Agnieszka Tor, witając gości i dziękując za przybycie, ale ciąg dalszy poprowadziła Agnieszka Wójtowicz z Urzędu Gminy Zamość, która pięknie i treściwie opowiedziała historię „Folkowych Gwiazdeczek”. W skład grupy wchodzi 21 Pań w różnym wieku i z różnych miejscowości na terenie Gminy. W ramach 5-letniej działalności formacja ma na koncie już wiele pokazów i występów nie tylko w naszej Gminie, ale także poza jej granicami. Kolejnym punktem uroczystości były życzenia i podziękowania składane jubilatkom przez m.in. Ryszarda Gliwińskiego – Wójta Gminy Zamość, Konrada Dziubę – Dyrektora Wydziału Społecznego i Promocji Gminy wraz z małżonką oraz zaproszonych gości. Na jubilatki w tym szczególnym dniu czekała niespodzianka: kolorowa, kwiecista ścianka i czerwony dywan, po którym każda „Gwiazdeczka” musiała przejść, jak na Gwiazdeczki przystało, aby od Agnieszki Tor i Konrada Dziuby odebrać specjalne podziękowania i okolicznościowy upominek. Potem „Folkowe Gwiazdeczki” pokazały, jak potrafią tańczyć zespołowo i równo, choć tym razem nie w sportowych strojach fitness, ale w kreacjach wieczorowych i w szpilkach, co okazało się nie lada wyzwaniem. Panie zaprezentowały m.in. układ do utworu „Jerusalema”. Nie mogło też zabraknąć odśpiewania „Sto lat” przez zaproszonych gości oraz jubileuszowego tortu i pamiątkowych sweet-fotek. Jubilatkom życzymy kolejnych radosnych jubileuszy i zadowolenia z przyszłej działalności zespołu.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość: Małgorzata Sokołowska, red. JK

Taneczna formacja fitness „Folkowe Gwiazdeczki” funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem.

Skip to content