„Ale Cantare” pięknie i charytatywnie

„Ale Cantare” pięknie i charytatywnie

15 stycznia 2023 r. zespół wokalny „Ale Cantare” z Gminy Zamość zapewnił oprawę muzyczną wyjątkowej Mszy świętej, która miała miejsce o godz. 11.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Józefowie (woj. lubelskie). Ponadto, po Mszy św. zespół wystąpił z koncertem kolęd w ramach charytatywnej akcji „Gramy dla serca Gabrysi. Wspieramy walkę o sprawność Adriana”.

W tytule akcji chodziło o 10-letnią Gabrysię Bryk z wadą serca z Tomaszowa Lubelskiego, dla której zbiórka jest już zakończona, a także o 26-letniego Adriana Muszyńskiego z Lipska w Gminie Zamość, który nadal potrzebuje wsparcia. We wrześniu 2021 r. Adrian uległ poważnemu wypadkowi podczas terenowej jazdy motocyklem. Miał wtedy 24 lata i córeczkę w drodze – gdy kilka miesięcy później mała Oliwka przyszła na świat, jej tata wciąż leżał sparaliżowany i walczył o zdrowie. Nie wiadomo czy kiedykolwiek odzyska je w całości. Dziś Adrian potrzebuje ciągłej specjalistycznej rehabilitacji, którą może zapewnić specjalny Ośrodek w Otwocku, ale koszt miesięcznego tam pobytu to minimum 20 tys. zł. Młody tata z Lipska już od kilku miesięcy jest pod opieką otwockiego ośrodka, ale przed nim jest jeszcze wiele lat kosztownej rehabilitacji.
Msza charytatywna w Józefowie została zorganizowana przez nieformalną grupę wolontariuszy „Zamojskie Anioły”. Po koncercie wolontariusze przeprowadzili zbiórkę wśród wiernych na rzecz akcji. W krótkim czasie udało się zebrać ponad 7,5 tysięcy złotych – hurra! Zbiórka trwa!

Więcej o Adrianie z Lipska i zbiórce na jego rehabilitację:
https://www.siepomaga.pl/adrian-muszynski?fbclid=IwAR1RqUHkpo8VNUDm354UYa0EChZOsjaqVx_WXuBl97hfLZ500VqeHqXli0w

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Aleksandra Siołek – tekst, Agnieszka Tor – foto, red. JK

Skip to content