„Czerwone Korale” wyróżnione w Radecznicy

„Czerwone Korale” wyróżnione w Radecznicy

Zespół wokalny „Czerwone Korale” z Zawady jako jedyny reprezentował Gminę Zamość na Festiwalu Antoniańskim w Radecznicy. Organizatorzy zaprosili kilkanaście różnych podmiotów wykonawczych z regionu do udziału w wydarzeniu, które odbyło się w piękną niedzielę, 18.06.2023 r. Każdy wykonawca miał zaprezentować w konkursie dwa utwory, w tym jeden o świętym Antonim, jego cudach i pobożności. „Czerwone Korale” wyśpiewały wyróżnienie.

Festiwal Antoniański otworzył Marian Szuper – Wójt Gminy Radecznica, witając przybyłych gości, wśród których nie zabrakło znaczących mieszkańców Gminy Zamość, jak Starosta Zamojski Stanisław Grześko, który sprawował patronat honorowy nad wydarzeniem, a także Senator RP Jerzy Chróścikowski. Konkurs festiwalowy zainicjował ks. biskup Marian Buczek, odmawiając „Koronkę do Miłosierdzia Bożego”. Zespół „Czerwone Korale” pod dyrekcją instruktorki i akompaniatorki, Katarzyny Kowanek, wykonał pieśń „Święty Antoni z chlebem dla biednych” i znaną piosenkę „W  tym małym kwiatku czerwonym”. Podczas ogłaszania wyników konkursu ujawniono, że nasza zawadzka formacja wokalna otrzymała wyróżnienie za autorską interpretację utworów. Dyplom i statuetkę w imieniu grupy odebrała na scenie Anna Skorupka – kierowniczka zespołu, wcześniej przyjmując słowa uznania od Starosty Zamojskiego. Gwiazdą festiwalu była Eleni, z którą kilka naszych „korali” nie omieszkało zrobić sobie wspólnego zdjęcia. „Czerwone Korale” nie były jedynym akcentem Gminy Zamość tego dnia w Radecznicy. Okazało się, że na placu festiwalowym wyróżniało się jeszcze truskawkowe stoisko handlowe młodych przedsiębiorców z Siedlisk w naszej Gminie, którzy serdecznie pozdrowili zawadzki zespół, częstując artystów truskawkami.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Ewa Miąsik, Jarosław Kalbarczyk

Zespół wokalny „Czerwone Korale” funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Skip to content