„Folkowe Gwiazdeczki” w Gminie Susiec 13.08.2023

„Folkowe Gwiazdeczki” w Gminie Susiec 13.08.2023

13.08.2023 r. w Wólce Łosinieckiej (Gm. Susiec) gościnnie wystąpiły „Folkowe Gwiazdeczki” z Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Nie był to ich pierwszy pokaz w tej wsi, ale za pierwszym razem tak się spodobały, że organizatorzy kolejnej edycji „Święta Sportu” i zawodów o puchar Sołtysa Wólki Łosinieckiej postanowili ponownie zaprosić żeńską formację z Gminy Zamość.

Wydarzenie miało charakter rodzinnego pikniku rekreacyjnego. Dziewczyny z „Folkowych Gwiazdeczek” zaprezentowały swój dynamiczny folkowo-taneczny pokaz fitness, a potem zaczęła się zbiorowa zabawa. Otóż, Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki, Sołtys Wólki Łosinieckiej – Bartosz Paska, członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz chętni mieszkańcy wspólnie z naszymi „Folkowymi Gwiazdeczkami” wykonali razem taniec w rytm utworu „Jerusalema”. Liczne grono uczestników pikniku dołączyło do wspólnej zabawy. Dla jednych były to całkiem nieznane kroki i z wielką przyjemnością mogli się z nimi zapoznać, a drudzy mieli okazję je sobie po prostu przypomnieć. Układ do tego utworu staje się coraz bardziej znany i popularny w regionie, m.in. dzięki „Folkowym Gwiazdeczkom”.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość: Małgorzata Sokołowska

Grupa pokazowa fitness „Folkowe Gwiazdeczki” funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem.

Skip to content