Wakacje 2023 – OFERTA

Wakacje 2023 – OFERTA

Wakacje 2023 PLAN ZAJĘĆ

Wtorki w GOK-u, czwartki w Izbie plus atrakcje dodatkowe – stacjonarne i plenerowe. Zapraszamy do skorzystania z kulturalnej oferty wakacyjnej Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość i Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem. Zobacz plakat lub kliknij i otwórz powyższy załącznik „Wakacje 2023 PLAN ZAJĘĆ” – zapoznaj się ze szczegółowym harmonogramem zajęć „skrojonych” głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej. Zajęcia stacjonarne są na zapisy więc zapraszamy rodziców do zapoznania się z ofertą i zapisywania swoich pociech. Ponadto, w trakcie wakacji na terenie Gminy w planach jest jeszcze piknik ze spektaklem teatrzyku objazdowego, o czym poinformujemy w osobnym artykule. Dodatkowo w wysockiej filii Biblioteki Publicznej Gminy Zamość, która działa w siedzibie GOK-u, też odbędą się zajęcia czytelnicze. Polecamy.

Motywem przewodnim wtorkowych zajęć stacjonarnych w Zamojskim „GOK-u Wysokie” będą pszczoły miodne. Tematy spotkań w godz. 13:00-15:00 przewidują m.in. pogadankę poglądową z właścicielką pasieki pszczelej, zabawa w projektowanie i budowę ula, aranżacja pszczelego zakątka, warsztaty plastyczne z włóczką, bibułą i kręceniem balonów, wykonywanie pszczelich kostiumów i dodatków oraz bajkowych pacynek, a to wszystko poprzeplatamy zabawami ruchowo-tanecznymi.
Ponadto, w pierwsze trzy wtorki lipca zawsze o 12:00 odbędą się godzinne zajęcia czytelnicze i edukacyjno-plastyczne w wysockiej filii gminnej Biblioteki.
Z kolei czwartki będą obfitować w atrakcje zaplanowane dla dzieci i młodzieży w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem oraz tamtejszych terenach zielonych i kompleksie Centrum Kultury Dawnej. W planach są takie tematy, jak wyrób ciasta na miodzie oraz słodkich mufinek, oczywiście z wypiekami i degustacją, mix ludowych zagadek z nagrodami, dzień gier planszowych, zbiór kwiatów i ziół z nauką wicia wianków na głowę. Dodatkowo w sierpniu będzie można spotkać się tam z prawdziwym kowalem i zobaczyć na żywo jak działa kuźnia. Będzie też czas na przeróżne inne pokazy, w tym rwanie lnu i jego obróbki. Ponadto, zajęciom, pokazom i warsztatom będą towarzyszyć zabawy i gry plenerowe – na liście takich atrakcji są m.in. badminton i siatkówka na trawie.
Finał wakacji zwieńczy piknik rekreacyjny przy wysockiej Izbie, gdzie m.in. gościnnie wystąpi objazdowy teatrzyk podwórkowy. Więcej szczegółów już wkrótce. Zapraszamy.

P.S. Uczestnictwo w zajęciach stacjonarnych wymaga zapisania dziecka przez rodzica i podpisania formularza różnych zgód RODO. Dokumenty będą niebawem dostępne u animatorów zajęć. Zapisy przyjmujemy drogą telefoniczną – tel. 797 384 700 od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-15:00.

Poniżej kilka zdjęć poglądowych z minionych wydarzeń i zajęć, obrazujących w przybliżeniu charakter naszej oferty wakacyjnej:

Zobacz też zbiorczy wykaz zajęć z uwzględnieniem gminnej Biblioteki w Mokrem:

Skip to content