„Wesołe…” i „Echo…” w Nieliszu

„Wesołe…” i „Echo…” w Nieliszu

Zespoły „Echo Lipska” i „Wesołe Gosposie” godnie reprezentowały Gminę Zamość podczas XII Sąsiedzkiego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Narodziła się nam Dobroć”, który odbył się w niedzielę, 15.01.2023 r., w Hotelu „Marina” w Nieliszu.

Panie z Zespołu „Echo Lipska” z instruktorem Tadeuszem Florem w roli akompaniatora wykonały utwory „Józefie stajenki nie szukaj” i „Pastorałka od serca do ucha”, natomiast zespół „Wesołe Gosposie” z Sitańca Kolonii, z instruktorem Czesławem Bartnikiem i Leszkiem Krawczykiem na skrzypcach, zaprezentował „Przystąpmy do szopy”, „Lulaj Go Matko lulaj” oraz „Życzenia noworoczne”. Wyjątkowo pod nieobecność jednej z członkiń „Wesołych Gospoś” na tarabanie zagrał gościnnie Tomasz Dziwura – zamojski muzyk i perkusista.
Wśród innych wykonawców byli m.in. „Sami Swoi” z Rudnika, „Zarudzianki” z Zarudzia, „Echo” i Chór „Moderato” ze Starego Zamościa, „Zaburzanki” z Gminy Radecznica, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu. Ponadto, wystąpiły dwie solistki ze Stawu Ujazdowskiego, wykonując a capella dawne kolędy. Wykonawcy otrzymali podziękowania i pamiątkowe statuetki aniołów.
W przerwach pomiędzy występami można było obejrzeć nagrania, zrealizowane w kościele pw. św. Wojciecha i Matki Bożej Różańcowej w Nieliszu, z lat 2021-22, gdy przegląd nie odbył się w formie tradycyjnej ze względu na pandemię covid-19.
Organizatorami wydarzenia byli Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu, Gmina Nielisz i Hotel „Marina”.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem: Aleksandra Siołek, JK

Zespoły „Echo Lipska” i „Wesołe Gosposie” funkcjonują w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość.

Skip to content