Wystąpili „Razem dla Frania” 15.08.2023

Wystąpili „Razem dla Frania” 15.08.2023

Pięć zespołów artystycznych z Gminy Zamość wystąpiło na pikniku charytatywnym „Razem dla Frania”. Plenerowe wydarzenie odbyło się we wtorek, 15.08.2023 r., przy parku miejskim w Zamościu. Zespoły z naszej Gminy, które zdecydowały się wesprzeć akcję, to „Roztoczanki”, „Kalinka”, Grupa Teatralna „Susełek”, „Chyżanie” i „Ale Cantare.

Piknik charytatywny miał na celu zebranie środków na leczenie 10-miesięcznego Franka Kluchy, który od urodzenia walczy z hemimelią strzałkową – lewa nóżka Frania jest krótsza od prawej o ponad 3,5 centymetra, bez leczenia różnica może się zwiększyć nawet do 10 cm. Konieczne jest specjalistyczne leczenie i operacja, by postawić Franka na równe nogi. Jak opowiadają rodzice, „próbuje stawać przy meblach i robić pierwsze kroczki. I właśnie teraz krótsza nóżka sprawia coraz więcej problemów… Mały bobas nie rozumie, co się dzieje. Dlaczego chce wstać i nie może? Dlaczego upada, bo jedna nóżka jest taka krótka, czemu nie jest taka sama jak druga?” – kończą pytaniem rodzice Franka. Szansą na normalne funkcjonowanie jest operacja, która musi odbyć się między 18, a 24 miesiącem życia, polega ona na wyprostowaniu kości piszczelowej, rekonstrukcji kości stopy i stabilizacji stawu skokowego. Piknik „Razem dla Frania” uaktywnił masę dobrych ludzi. W programie przewidziano koncert zespołu Energy Girls, zabawę z DJ-em, pokaz mini-zoo i rogate ranczo, a także występy 5 amatorskich zespołów z Gminy Zamość i wiele innych atrakcji. Nie zabrakło też domowych ciast serwowanych przez Stowarzyszeniu Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, które zrzesza członkinie wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Zamość. Wszyscy zaangażowali się w akcję ratowania zdrowia małego Franka Klucha z powiatu biłgorajskiego. Też możesz się włączyć – linki poniżej.

Link do oficjalnej zbiórki dla Frania:  https://www.siepomaga.pl/franio-klucha

Link do strony Frania na FB: https://www.facebook.com/groups/712450276954977

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Jarosław Kalbarczyk, foto: Ewa Miąsik

W/w formacje „Roztoczanki”, „Kalinka”, „Susełek”, „Chyżanie” i „Ale Cantare” funkcjonują w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Skip to content