„Kalinka” i „Roztoczanki” w Skaraszowie 20.01.2024 r.

W sobotę, 20.01.2024 r., w świetlicy sołectwa Skaraszów /Gmina Zamość/ odbyło się doroczne Spotkanie Międzypokoleniowe z okazji Dni Babci i Dziadka. Oprócz szkolnego występu część artystyczną zapełniły również występy dwóch gminnych zespołów śpiewaczych: „Kalinka” ze Skaraszowa i „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej. Niestety, te drugie zaśpiewały tym razem w składzie okrojonym o ponad połowę ze względów zdrowotnych i losowych. Oba zespoły muzycznie prowadzi ten sam instruktor, Daniel Narolski. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami przez uczestników tego wspólnego wydarzenia, które stało się już tradycyjnym przedsięwzięciem okolicznych środowisk skupionych wokół życia pobliskiej szkoły wiejskiej w Wólce Wieprzeckiej.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Agnieszka Tor, Małgorzata Sokołowska, red. JK

Zespoły „Kalinka” i „Roztoczanki” funkcjonują w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem.