Andrzejkowy wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury

Koniec listopada w naszej tradycji nierozerwalnie łączy się z andrzejkowymi zabawami pełnymi wróżb, tańców i smakołyków. Tę radosną okazję do wspólnego spędzenia wolnego czasu wykorzystało ponad stu najmłodszych mieszkańców naszej Gminy, którzy 30 listopada 2017 r. wraz z rodzicami bawili się podczas andrzejkowej imprezy zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem.
Andrzejki otworzyły warsztaty plastyczne dla dzieci. Pod kierunkiem pani animator Ewy Miąsik i z niewielką pomocą swoich rodziców uczestnicy imprezy wykonali ozdobne maski z papieru, w których bawili się przez resztę wieczoru.
Część taneczną otworzyła natomiast grupa „Fresh Dance”, kierowana przez panią instruktor Edytę Zając. Dziewczęta wraz ze swoją opiekunką zaprezentowały gościom koci taniec w kocim przebraniu. Po chwili do zabawy w rytm muzyki dołączyli wszyscy uczestnicy imprezy.
W andrzejki nie mogło oczywiście zabraknąć wróżb. Nawet najmłodsi uczestniczy przekładali pieczołowicie swoje maleńkie buciki, aby dowiedzieć się, czy to oni pierwsi wezmą ślub. Każdy mógł również zapytać o swoją przyszłość Cygankę, która wróżyła z kości albo zakręcić butelką w magicznym okręgu i wygrać od losu prezent, podróż lub wizytę u stomatologa.
Magia to jednak nie wszystko, dlatego na dzieci czekały także ich ulubione smakołyki i ciepły napój. Tak posileni mali goście ponownie ruszyli do tanecznej zabawy z konkursem. Najwytrwalsi, którzy najdłużej tańczyli w parze na składanej coraz bardziej gazecie, otrzymali andrzejkowe upominki. W końcu nastąpił także długo oczekiwany moment, w którym każdy mógł samodzielnie wywróżyć sobie przyszłość. Wosk lany przez ogromny klucz układał się przez niesamowite wzory.
Z pewnością wielu uczestników naszej imprezy spotka w najbliższym czasie interesujące zwierzęta i przeżyje niesamowite przygody.
Wszystkim obecnym, niezależnie od wróżb, serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę
i zapraszamy ponownie, a tych, którzy nie mogli być z nami, zachęcamy do odwiedzenia Gminnego Ośrodka Kultury.

Skip to content