Lipiec z Regionalną Izbą Pamięci w Wysokiem

Tradycyjnie już jak co roku Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem organizują dla dzieci wakacyjne popołudnia w Regionalnej Izbie. W tym roku pod opieką Pani Wandy Szpuga pierwszy miesiąc wakacji upłynął pod hasłem „ Z tradycją na co dzień”.
Podczas co tygodniowych spotkań dzieci uczestniczyły w warsztatach szydełkowania i robienia własnoręcznie zaprojektowanej biżuterii.
Oczywiście nie zabrakło fantastycznych tradycyjnych wypieków. Na zajęciach kulinarnych uczestnicy próbowali swoich sił w wyrabianiu i pieczeniu kruchych ciasteczek.
Regionalna Izba Pamięci gromadzi wiele sprzętów codziennego użytku, jakimi posługiwano się przed laty w gospodarstwach domowych. Pani Wanda w trakcie prowadzenia warsztatów nie tylko opowiada i pokazuje dzieciom jak się nazywają lub wyglądają dane sprzęty, ale prowadzi pokazy i demonstruje ich użycie. Odbyły się już m.in. pokazy z międlenia lnu, robienia kaszy w stępie oraz młócenie cepem.
Regionalna Izba Pamięci zaprasza w sierpniu na kolejne poznawanie i odkrywanie zgromadzonych skarbów naszego lokalnego muzeum.

Skip to content