Miłośnicy offroadu w Wysokiem

W ramach imprezy terenowej „Zamość na Okrągło” 12 sierpnia br. grupa offroadowa zwiedzała tereny przyległe do rzeki Łabuńki pod przewodnictwem Jarka Kuchty – „Drzewiasty” (leśnik, myśliwy, przewodnik, jego pasją są drzewa, natura, nieodkryte tereny, fotografuje, gotuje i „zaraża” Roztoczem). Po drodze grupa ta zawitała do Wysokiego, do Regionalnej Izby Pamięci, gdzie została gościnnie przyjęta przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
Grupa 56-osobowa ( około 20 aut terenowych) z różnych zakątków Polski – Wrocław, Kraków, Lublin, Rabka i wiele innych, zwiedziła muzeum i posiliła się wiejskim chlebem pieczonym na zakwasie i swojskim bigosem zapiekanym w piecu chlebowym. (Piec wybudowany z projektu „Razem pieczemy i razem zjemy- wiejski chleb na zakwasie” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu ogłoszonego przez Lubelskie Lokalnie – Mikrodotacje FIO 2).
Dla najmłodszych uczestników Stowarzyszenie „Wysokie nad Łabuńką” dzięki uprzejmości strażaków sołectwa Bortatycze, przygotowało na wzór zawodów strażackich tor przeszkód do pokonania.
Po krótkim odpoczynku, tradycyjnym regionalnym posiłku i wspólnym pamiątkowym zdjęciu offroadowcy odjechali odkrywać piękne, nieznane tereny Roztocza Środkowego z miłym wspomnieniem krótkiego pobytu w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem i nadzieją ponownego przyjazdu w przyszłym roku.

Stowarzyszenie „Wysokie nad Łabuńką”
Agnieszka Kwoka

Skip to content