Pierwszy dzień Wiosny w GOK-u

„W pierwszym Dniu Wiosny wszystkich witamy i do wspólnej zabawy zapraszamy!” – taki okrzyk towarzyszył uczestnikom imprezy, zorganizowanej wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Wysokiem oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Zamość (filia w Wysokiem). Na witanie wiosny stawiła się liczna grupa dzieci z pobliskiego Zespołu Szkół, która przyszła wraz z wychowawcami w barwnym korowodzie. Przy wejściu przystrojona kwiatami Pani Wiosna witała przybyłych gości.
Najpierw dzieci odwiedziły bibliotekę, gdzie czekała już …Marzanna – kukła symbolizująca „złą” Zimę, a pani bibliotekarka, Teresa Welcz, zapoznała wszystkich z tradycją obrzędów pożegnania zimy i powitania wiosny. Dzieci miały też okazję wykazać się znajomością przysłów wiosennych oraz wziąć udział w zgadywance. Ukoronowaniem wizyty w bibliotece było odczytanie wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej, pt.: „Przyszła wiosna”.
Następnie barwny orszak udał się w plener na „Ogniste pożegnanie Zimy”. Towarzyszyła mu Marzanna, wykonana wcześniej na zajęciach plastycznych w GOK-u. W specjalnie przygotowanym miejscu, wśród okrzyków i piosenek, symbol „złej” Zimy spłonął, ustępując miejsca Wiośnie. Tym razem już tylko z Panią Wiosną uczestnicy imprezy wrócili do GOK-u, aby wziąć udział w grach i zabawach. Aby wiosennej atmosferze stało się zadość, na twarzach dzieci pojawiły się różnokolorowe kwiaty i inne malunki, a humory dopisywały dzięki zabawom z chustą animacyjną i różnorodnym konkursom. Ponadto, każda z klas przygotowała pod kierunkiem wychowawcy mały występ. Była okazja wysłuchać wielu piosenek, wierszyków i inscenizacji, których motywem przewodnim była oczywiście nowo nam panująca Wiosna. Następnie każde dziecko wylosowało dla siebie mały upominek. Ostatnim punktem spotkania było wspólne pamiątkowe zdjęcie uczestników.
Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz życzymy radosnej i pogodnej wiosny!

GOK: Małgorzata Wołoszyn

Skip to content