Mokre witało Wiosnę

Wiosenne spotkania dużych i małych mieszkańców Mokrego odbyły się w niedzielę, 23 kwietnia 2017 r., w tamtejszej świetlicy wiejskiej. Przybyłych powitała Beata Wichorowska – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mokrem, zapraszając na część artystyczną. Jako pierwsi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokrem z klas IV-VI z montażem słowno-muzycznym, poświęconym Wiośnie i jej zwiastunom. Uczniów przygotowały nauczycielki Jadwiga Konopka i Joanna Suchocka. Z kolei młodsze dzieci z klas 0 i 1, i oddziałów przedszkolnych, zaprezentowały tańce w ramach zajęć Szkoły Tańca i Dobrych Manier, które systematycznie mają miejsce w szkole.
Tematyka wiosenna dominowała również w wierszach Krystyny Sikorskiej i Henryka Łukaszczuka. Pani Krystyna odczytała swoje utwory „Alleluja, biją dzwony”, „Wędrówka słońca”, „Wiersz dla taty”, „Wycieczki za darmo” i „Otwarcie biblioteki”. Natomiast, pan Henryk przedstawił własne wiersze, pt.: „Wiosna na łące”, „Dzięcioł”, „Do nastolatków” i „Grzybobranie”.
Wiosennie i radośnie wystąpił gościnnie żeński zespół wokalny „Ale Cantare” z Płoskiego pod kierunkiem Barbary Rabiegi. Oprócz bisów, grupa wykonała również kilka utworów a cappella, wypełniając spontanicznie nadmiar czasu, który niespodziewanie pojawił się przy okazji problemów związanych z uruchomieniem rzutnika. Prawidłowe ustawienie tego sprzętu było niezbędne do prezentacji kolejnego punktu programu. Był to pokaz filmu, pt.: „Wiosna w bibliotece”, promującego działalność Biblioteki Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem. Co ciekawe, elementy składowe filmu zostały wcześniej przygotowane przez najmłodszych czytelników: Adę Adamowicz, Amelkę Sierak, Ignacego Pitwałę, Julię Bondyrę, Klaudię Wróblewską, Kubę Fusiarę, Lenkę Mnich, Łucję Garbaty, Maję Dubel, Maję Mnich, Maję Segiedę, Miłosza Todysa, Patrycję Malinowską, Wiktorię Knap, Wojtka Todysa – uczestników warsztatów „Razem weselej” pod kierunkiem Anny Dubel z Biblioteki.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do wspólnego karaoke, a dzieci mogły wziąć udział w zabawach i grach planszowych. Dla wszystkich przewidziano degustację wielkanocnych przysmaków, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mokrem.
W organizację spotkania mieszkańców zaangażowali się Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Mokrego, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Mokrem, tutejsza Szkoła Podstawowa, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość oraz Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+.
Takie wiosenne spotkania mieszkańców w Mokrem to już tradycja więc zapraszamy na następne za rok.
GOK: Aleksandra Siołek i JK

Skip to content