Zamojski Dzień Papieski

Zamojski Dzień Papieski odbył się 12 czerwca 2017 r. na Rynku Wielkim w Zamościu. Jest on organizowany corocznie dla upamiętnienia wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zamościu, która miała miejsce 12 czerwca 1999 roku.
W ramach tegorocznych obchodów w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu została odprawiona Msza święta, której przewodniczył ksiądz dr hab. Czesław Galek. Oprawę muzyczną zapewnił chór „Sitanianie” z Sitańca, który po zakończeniu Eucharystii wystąpił z koncertem utworów religijnych, w tym poświęconych również osobie świętego Jana Pawła II.
Wieczorem na Rynku Wielkim w Zamościu rozpoczęły się główne obchody Zamojskiego Dnia Papieskiego. Na początku zostały wręczone przez J.E. Księdza Biskupa Mariana Rojka ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej nagrody i podziękowania. Były to wyróżnienia dla 25 osób zaangażowanych w kształtowanie życia lokalnego kościoła, przyznane z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 25-lecia diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Nagrody Semper Fidelis (zawsze wierni) instytucjom z regionu przyznało Katolickie Radio Zamość. Rozgłośnia uhonorowała również osoby zaangażowane w pełnienie jej misji tytułami Przyjaciel Katolickiego Radia Zamość. Na zakończenie ksiądz biskup przekazał podziękowania od diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz Sekcji Polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie dla patronów, sponsorów i współorganizatorów Zamojskiego Dnia Papieskiego. Podziękowania dla Gminy Zamość, która wsparła przedsięwzięcie finansowo i organizacyjnie, odebrał wójt Ryszard Gliwiński.
Następnie odbył się koncert „Dekalog-Dziesięć Prostych Słów”. Wystąpili m.in.: Polski Chór Kameralny, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, Andrzej Lampert, Piotr Łukaszewski, Levi Sakala, Darek Malejonek i Maleo Reggae Rockers.
Organizatorami Zamojskiego Dnia Papieskiego byli: Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II i Sekcja Polska Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Aleksandra Siołek (GOK)

Skip to content