42. Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz Wielkanocny w Zamościu po raz 42 zorganizowali: Zamojski Dom Kultury, Muzeum Zamojskie i Stowarzyszenie Twórców Ludowych o/w Zamościu. W piękną niedzielę palmową na Rynku Wielkim ustawiło się mnóstwo stoisk z rękodziełem świątecznym, wśród których pięć należało do mieszkańców Gminy Zamość. Swoje ręcznie wykonane stroiki, palmy, ozdobne jaja, figurki, koszyczki i inne przedmioty wystawiały osoby m.in. z Krystyna Uchman – KGW Bortatycze, Teresa Cichosz – KGW Bortatycze, Czesława Strzałka – KGW Białowola, Maria Szypuła – KGW Wysokie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok Dalej” z Białobrzeg.
Dzięki współpracy organizatorów Kiermaszu z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Zamość i Stowarzyszeniem Kobiet 28+, w przygotowania poczęstunku w Muzeum Zamojskim zaangażowała się aktywna społeczność Łapiguza z Kołem Gospodyń Wiejskich na czele. Tradycyjnego „śniadania” w Muzeum skosztowali m.in. twórcy ludowi, wystawcy i goście zaproszeni przez Organizatorów.
Na scenie również nie zabrakło akcentów gminnych – z koncertem nastrojowych pieśni pasyjnych wystąpił chóralnie zespół „Ale Cantare” z Płoskiego.
Ponadto, podczas kiermaszu odbyło się podsumowanie Konkursu Wielkanocnego na palmę i pisankę, w którym za najpiękniejszą tradycyjną palmę I nagrodę otrzymała Elżbieta Wróbel z Płoskiego. Wójt Ryszard Gliwiński, osobiście wręczał na scenie wybranej piątce twórców ludowych nagrody specjalne od Gminy Zamość.

Tekst: GOK
Zdjęcia: Emil Cabaj

Skip to content