Chór Sitanianie awansował do Włocławka

W dniach 26-27 kwietnia 2018 r. w Domu Nadziei-Centrum Konferencyjnym Caritas w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie do 18. Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2018”. Z Gminy Zamość wzięły w nich udział chór Sitanianie, zespół „Białowolanki” i solistka Aniela Kapłon – członkini zespołu „Wesołe Gosposie”.
Wszyscy uczestnicy eliminacji wykonywali po dwa utwory o dowolnej tematyce, oceniało je jury w składzie: Anna Kistelska – główny instruktor ds. literatury i recytacji, Kornelia Niedbał – młodszy instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny i Andrzej Sar – główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny – z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.
W wyniku obrad jurorów chór Sitanianie został zakwalifikowany do 18. Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2018”. Odbędzie się on w dniach 22-26 sierpnia 2018 r. we Włocławku. Chór wykonał utwory: „Rewe ta stohne Dnipr szyrokij” oraz „Znasz li ten kraj”.
W eliminacjach województwa lubelskiego wzięło udział blisko 70 podmiotów artystycznych. Założenia i cele przeglądu to: aktywizacja amatorskiego ruchu artystycznego seniorów, prezentacja osiągnięć artystycznych zespołów i wykonawców indywidualnych, stworzenie uczestnikom oraz instruktorom możliwości wymiany doświadczeń artystycznych i integracja środowiska seniorskiego. Organizatorem eliminacji był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

GOK: Aleksandra Siołek