Gmina Zamość śpiewała w Suścu

Festiwal ku czci Patrona Parafii odbył się w Suścu przy kościele pw. św. Jana Nepomucena w sobotę, 19 maja 2018 r. W jego pierwszej edycji wzięło udział 19 podmiotów wykonawczych – zespołów i scholi, w tym dwa zespoły z Gminy Zamość: „Wesołe Gosposie” z Sitańca Kolonii i „Białowolanki” z Białowoli. Każdy z wykonawców zaprezentował dwa utwory – jeden ku czci dowolnego świętego patrona, drugi maryjny. „Białowolanki” zaśpiewały: Kobierzec Maryjny i Podaruj mi Panie, a „Wesołe Gosposie”: Pieśń do św. Antoniego i Ona jest piękna. Występom przysłuchiwała się komisja konkursowa w składzie: ksiądz kanonik Andrzej Niedużak – przewodniczący, Janusz Kiecana i Joanna Kowalczuk.
I miejsce przyznano chórowi, działającemu przy parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym, II miejsce – zespołowi „Krynickie Szuwarki”, a III miejsce – zespołowi „Jarczowskie Słowiki”. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy za udział oraz statuetki z wizerunkiem św. Jana Nepomucena.
Imprezy towarzyszące festiwalowi odbywały się w Suścu w dniach 18-20 maja 2018 r. Były to m.in.: koncert Scholi KSM „Armia Pana” działającej przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu oraz koncert Bogusława Morki – polskiego śpiewaka operowego, tenora, solisty Teatru Wielkiego-Opery Narodowej i Teatru Muzycznego Roma w Warszawie.
Organizatorami wydarzenia byli: Proboszcz Parafii pw. św. Jana Nepomucena w Suścu – ksiądz kanonik dr Andrzej Niedużak, Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Suścu.

GOK: AS

Skip to content