Opłatek i spotkanie z Mikołajem w Wierzchowinach

W niedzielne popołudnie tj. 14 stycznia br. w Wierzchowinach odbyło się sołeckie Spotkanie Opłatkowo-Mikołajkowe. Przybyłych mieszkańców oraz gości powitał sołtys Jerzy Kondrakiewicz wraz z paniami z miejscowego KGW. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i dzielenia się opłatkiem, której przewodniczył ksiądz proboszcz parafii Kosobudy Józef Zwolak. W imieniu wszystkich zgromadzonych przedstawicieli Samorządu Gminnego życzenia złożył Wójt Gminy Ryszard Gliwiński.
Następnie zebrani mogli obejrzeć jasełka, przygotowane przez parafialną grupę teatralną kierowaną przez księdza Krystiana Kotulskiego oraz wysłuchać kolęd w wykonaniu zespołu Echo Lipska z Lipska z akompaniamentem Tadeusza Flora.
Po degustacji świątecznego poczęstunku przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń, do najmłodszych uczestników spotkania przybył św. Mikołaj z prezentami.
Organizatorami spotkania byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Wierzchowin, Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzchowinach, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.

KC

Skip to content