Podsumowanie akcji „Ferie Zimowe + GOK = Dobra Zabawa”

W czasie ferii zimowych 2018 r. Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem (GOK) realizował każdego dnia różnorodne atrakcje. Dzieci uczestniczyły w zabawach sprawnościowych, grach planszowych, mogły również spróbować swoich sił grając w piłkarzyki oraz tenisa stołowego. Olbrzymim zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się zabawy na mega-piłkach oraz kawiarenka internetowa. Dwukrotnie w czasie ferii dzieci zgłębiały tajniki sztuki kulinarnej, przygotowując i dekorując muffinki oraz tworząc wielobarwne galaretkowo-owocowe kreacje.
Nowością w GOK-u było szkolenie z gry w szachy, które przeprowadził grzecznościowo Grzegorz Pańko, wielokrotny organizator turniejów szachowych w regionie. Możliwość nauki „Królowej Gier” zgromadziła liczną grupę szachowych entuzjastów, którzy następnie mieli okazję przetestować swoje umiejętności w Otwartym Turnieju w Szachy o Mistrzostwo Gminy Zamość, który odbył się 10 lutego. Jednak szkolenie szachowe nie było jedynym wydarzeniem edukacyjnym w czasie ferii w GOK-u. 8 lutego odbyła się prelekcja „Zimowe zwyczaje zwierząt lasów Lubelszczyzny”, którą poprowadziła Małgorzata Bielecka z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych / Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu.
W czasie ferii dzieci i młodzież odwiedzająca GOK mogła również wziąć udział w zajęciach plastycznych, a tym samym wzbogacić swoje umiejętności artystyczne o nowe techniki. Oprócz prac, których głównym elementem był papier (harmonijkowe serca, laurki, pingwiny czy misie) uczestnicy zajęć stworzyli słoiki zdobione plasteliną oraz wzorami, wykorzystującymi technikę decoupage, a także wykonywali rybki z płyt CD. Natomiast akcentem walentynkowym, ze względu na zbliżające się święto zakochanych, było tworzenie trójwymiarowych serc z wikliny papierowej.
Niewątpliwie największą gwiazdą ferii w GOK-u był Teatr „Blaszany Bębenek”, który
7 lutego zaprezentował w naszej gminie dwa interaktywne przedstawienia. Pierwsze
z nich, pt.: „Skarb to nie tylko złoto”, odbyło się w Lipsku, natomiast drugie, pt.: „Alicja
w Krainie Czarów”, zostało wystawione w GOK-u w Wysokiem.
Uroczyste zakończenie ferii miało miejsce 9 lutego. Zabawa Karnawałowa, zorganizowana tego dnia, zgromadziła najmłodszych w kolorowych strojach. Nie zabrakło gier, zabaw, animacji, konkursów i oczywiście tańca. Najwięcej emocji wzbudził jednak wybór Króla i Królowej Balu, którym po koronacji przypadł zaszczyt rozdawania cukierków swoim „poddanym”.
Równolegle do akcji „Ferie zimowe + GOK = dobra zabawa” animatorzy prowadzili zajęcia w wybranych sołectwach. Specjalna „Brygada RR* z GOK-u” odwiedziła świetlice w Pniówku, Lipsku, Bortatyczach i Skaraszowie, urozmaicając tym samym czas dzieciom, które nie miały możliwości przyjechać w ferie do GOK-u.
Wszystkie spotkania feryjne, organizowane przez GOK, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy osobom, które spędziły ten czas razem z nami!

GOK: Małgorzata Wołoszyn

Skip to content