Awans solistki z Gminy Zamość do Festiwalu w Bukowinie T.

W dniu 26 maja 2019 roku na terenie Muzeum Wsi lubelskiej w Lublinie odbył się Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych, w którym udział wzięła mieszkanka gminy Zamość, solistka, Pani Halina Bosiak.

Wojewódzki Przegląd poprzedziły przesłuchania powiatowe i regionalne, które odbyły się między innymi w Suścu, Włodawie, Rykach, Urzędowie, Żółkiewce, Rejowcu, Janowie Lubelskim i Lublinie. Wzięło w nich udział łącznie: 88 zespołów śpiewaczych, 7 instrumentalistów, 43 śpiewaków i 11 grup w kategorii Duży-Mały. Do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych zakwalifikowało się 18 zespołów śpiewaczych, 2 instrumentalistów, 8 śpiewaków i 6 grup Duży-Mały. Jury w składzie: Prof. dr hab. Jan Adamowski – UMCS, konsultant WOK w Lublinie, dr Janina Biegalska – Urząd Marszałkowski w Lublinie, mgr Andrzej Sar – gł. instruktor ds. dziedzictwa kulturowego przyznało naszej solistce wyróżnienie i tym samym prawo udziału w kolejnym etapie konkursu, w 53. Festiwalu Folkloru Polskiego Sabałowe Bajania, który odbędzie się w połowie sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

Pani Halina w Lublinie miała swoją osobistą publiczność, koleżanki z zespołu Wesołe Gosposie z Sitańca Kolonii, którego Pani Halina jest kierownikiem.
Panie gorąco dopingowały solistkę, która wystąpiła z utworami „Zarżały konie”, „Ach mój kumie, mój kumeczku” oraz „Połamały nam się koła”.
Serdecznie gratulujemy Pani Halinie i trzymamy kciuki w kolejnych zmaganiach.

GOK: Edyta Zając

Skip to content