MAGICZNY DZIEŃ DZIECKA W GOK-U

Z okazji Dnia Dziecka Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość przygotował nie lada gratkę dla najmłodszych entuzjastów nauki i eksperymentów. Cel imprezy, która odbyła się 30 maja 2019r. w siedzibie GOK-u w Wysokiem, był jednak nie tylko edukacyjny – przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę!

Na rozgrzewkę rozegrany został mini turniej w kręgle. Drużynowe zmagania trwały aż do momentu pojawienia się zaproszonych gości, którzy zadbali o wyśmienity humor uczestników spotkania. Już po raz drugi do GOK-u zawitał cyrk „Focus”. Magiczne sztuczki, pokazy żonglerki, występy zwierząt oraz wielokrotny udział publiczności w poszczególnych konkurencjach wzbudzały mnóstwo emocji oraz śmiechu. Po części artystycznej nastąpiła chwila na regenerację, czyli słodki poczęstunek przed kolejną atrakcją imprezy.

Następnie animatorzy z GOK-u, jako szaleni naukowcy przeprowadzili pokazy efektownych eksperymentów z wykorzystaniem produktów, które każdy z pewnością znajdzie w swoim domu. Wulkan, węże faraona, lampa-lawa, znikająca moneta, tęcza – to nazwy tylko niektórych z zaprezentowanych eksperymentów. Dzieci śledziły każdy ruch z olbrzymim zainteresowaniem, chętnie brały udział w zadaniach i odpowiadały na pytania.

Jednak świętowanie Dnia Dziecka nie mogło się zakończyć bez upominków. Na koniec spotkania każde dziecko sięgnęło do worka pełnego prezentów i wylosowało sobie upominek-niespodziankę.

Podsumowując: Magia czy nauka? Zdecydowanie dwa w jednym!

GOK: Małgorzata Wołoszyn

Skip to content