Dzień Kobiet w Lipsku

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzień Kobiet w Lipsku

Śpiewający mężczyźni z dwóch grup wokalnych „Show Men Szopinek” i Baryton” uświetnili sołeckie obchody Dnia Kobiet w Lipsku. Nie zabrakło też kilku skeczy kabaretowych w wykonaniu duetu rodzinnego Anny Serafin z synem Konradem.

Jest w kalendarzu kilka wyjątkowych dat, które wszyscy pamiętamy nawet po nagłej pobudce w środku nocy – jedną z nich jest data Dnia Kobiet, ale w tym roku w Lipsku panie obchodziły swoje święto już w niedzielę, 3 marca 2019 r. Wydarzenie miało miejsce w świetlicy wiejskiej, gdzie zgromadziło się kilkadziesiąt osób, w większości kobiet. W części artystycznej dla pań zaśpiewał gościnnie zespół „SHOW MEN Szopinek”, a także dwóch przedstawicieli miejscowej męskiej grupy wokalnej „Baryton”. Z kolei o dobry humor publiczności postarała się rodzima sekcja kabaretowa grupy teatralnej „Amator”. Część artystyczną przeplatała formuła „open mike” (z ang. „otwarty mikrofon”), gdzie głos mógł zabrać każdy z przybyłych. Nie omieszkali wykorzystać takiej okazji Jarosław Kalbarczyk – dyrektor GOK-u Gminy Zamość oraz Maria Tymura z Zamościa, którzy na przemian spontanicznie wypełniali przerwy techniczne zabawnymi wierszykami.
Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia dla pań. W imieniu Samorządu Gminy Zamość życzenia złożył dyrektor GOK-u Jarosław Kalbarczyk. Ponadto, wiele ciepłych słów padło również z ust proboszcza parafii Lipsko, księdza Tomasza Winogrodzkiego. Wszyscy panowie zgromadzeni w lipskiej świetlicy odśpiewali dla pań „sto lat” i rozdali paniom piękne, wiosenne żółte tulipany. Podzielono również okazały tort, a następnie wszyscy skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie dofinansowano w ramach realizacji zadania publicznego, pn. „Wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej poprzez wdrażanie programu pobudzania aktywności obywatelskiej”.

GOK: KS

Skip to content