Dzień Kobiet w Szopinku

Aż 3 godziny nieprzerwanie trwała część artystyczna podczas sołeckich obchodów Dnia Kobiet w Szopinku. Trzeba przyznać, że sołectwo ma spory potencjał nie tylko artystyczny, ale i kulinarny, bo w ramach poczęstunku zamiast klasycznych potraw można było degustować szereg szalenie wymyślnych i pomysłowych dań.

10 marca 2019 roku Dzień Kobiet świętowały mieszkanki Szopinka. Spotkanie odbyło się w miejscowej świetlicy, a przygotowany program artystyczny obfitował w atrakcje. Gości przywitała zadbana świetlica, przystrojona w rękodzieło, wykonane podczas warsztatów przez mieszkanki Szopinka, przygotowana specjalnie na tę uroczystość przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Spotkanie otworzył sołtys Piotr Najda w otoczeniu męskiej grupy wokalnej „ShowMen Szopinek”. Następnie paniom pokłonili się wójt Ryszard Gliwiński, przewodniczący Rady Gminy Zamość Wojciech Suchowicz oraz mieszkaniec Szopinka Konrad Dziuba – zastępca dyrektora Wydziału Społeczno-Administracyjnego Urzędu Gminy Zamość i zarazem radny Rady Powiatu Zamojskiego. Zespół ShowMen’ów zaprezentował się w znanym i docenianym przez publiczność repertuarze oraz w nowych, nastrojowych utworach przy gitarowym akompaniamencie Cezarego Gomułki. W trzech odsłonach wystąpił gościnnie Kabaret z Lipska w składzie Anna Serafin z synem Konradem. Były także artystyczne debiuty. Po raz pierwszy wysłuchano zespołu trzech śpiewających gitarzystów, Krzysztofa Piwko, Dariusza Dziuby i Janusza Ciupy, wspomaganych wokalnie przez Marcina Pleśniaka. W tracie występów do zespołu w kolejnych utworach dołączyły panie Agata Piwko i Daria Burcon. Ogromną sceniczną energię wniosły tańczące czarownice z grupy Sabat, które wspaniale wykonały swój taniec z miotłami, na szczęście nie odleciały przed zrobieniem zdjęć i na dodatek obdzieliły widzów przygotowaną przez siebie świąteczną miksturą o nie ujawnionym składzie. Dla Pań przygotowano kwiaty, a dla wszystkich okolicznościowy tort. Bardzo wiele pomysłów i pracy włożyły panie z KGW w przygotowanie degustacyjnego poczęstunku. Na stołach pojawiły się ptysie z nadzieniem z wielowarzywnej sałatki, pasty podawane na malutkich babeczkach, w formie kulek obsypanych ziarnami, miniaturowe roladki i wiele innych wspaniałości, także na słodko.
Wydarzenie zorganizowali wspólnymi siłami Sołtys z Radą Sołecką i KGW Szopinek, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ przy wsparciu Samorządu Gminy Zamość i GOK-u.

GOK: MM

Skip to content