Sierpień w Regionalnej Izbie Pamięci

Sierpień w Regionalnej Izbie Pamięci

W miesiącu sierpniu w Regionalnej Izbie Pamięci, tak jak w miesiącu poprzednim, w piątki odbywały się spotkania wakacyjne dla dzieci. Zajęcia były prowadzone przez przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem, panią Wandę Szpugę. Pomocą również służyli animatorzy kultury z Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem. Podczas zajęć, dzieci pod kierunkiem, pani Wandy rozwijały swoje umiejętności manualne i artystyczne.
W programie warsztatów znalazły się takie zajęcia jak robienie łapaczy snów, malowanie słoików metodą decoupage oraz robienie szydełkiem bransoletek z kolorowych nici i guzików.
Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, uczestniczyły w nich zarówno dziewczynki jak i chłopcy.
Dodatkowo podczas każdego spotkania dzieci miały możliwość skorzystać z poczęstunku, na który zawsze składały się potrawy swojego wypieku, takie jak makowiec, placki na sodzie czy bardzo popularne w naszym regionie cebularze. Do posiłku podawany był za każdym razem kompot i herbata.
Na zakończenie wakacji odbyło się ognisko połączone z pieczeniem ziemniaków. Dzieci miały również zapewnione atrakcje na świeżym powietrzu w postaci zabaw ruchowych oraz gier takich jak badminton, kręgle czy siatkówka i koszykówka.

Organizatorem spotkań było Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiem.
(W. Szpuga)

Skip to content