Lipskie Lato Plenerowe

Lipskie Lato Plenerowe

W świąteczny poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. na placu przy Centrum Kultury w Lipsku odbył się festyn z udziałem zespołów działających pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem oraz jego animatorów.
Wydarzenie prowadziła Pani Anna Serafin (Radna Rady Gminy Zamość). Pierwszym punktem programu był konkurs młodych talentów, a drugim występ Cyrku Fokus. Następnie na scenie królowały już nasze zespoły wokalne: „Echo Lipska” z Lipska, „Wesołe Gosposie” z Sitańca Kolonii, „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej”. W solowym występie poetyckim zaprezentowała się Pani Halina Kierepka. Działająca przy GOK-u grupa „Slavica Dance” wykonała pokaz taneczny. Natomiast animatorzy GOK-u z powodzeniem oferowali dla młodszych uczestników festynu bezpłatne warsztaty plastyczno-kreatywne i baloniki fantazyjnie skręcane w formy zwierzątek, różnych stworków i mieczy.
Festynowe atrakcje dopełniały dmuchane zamki i stoisko „Centrum Geoturystycznego”.

Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Lipsko, Koło Gospodyń Wiejskich w Lipsku, Ochotnicza Straż Pożarna w Lipsku.

Magda Misztal
Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem
Zdjęcia: GOKGZ i UGZ

Skip to content