Słodkie bułeczki babcinego przepisu

????????????????????????????????????

Słodkie bułeczki babcinego przepisu

Nie pierwszy raz w tym roku Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem skusiła gości ciepłymi bułeczkami. Tym razem w pierwszy piątek grudnia (2.12.2022 r.) na słodkie bułeczki drożdżowe do Izby przybyła grupa uczniów z klasy I Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu.

Pani Wanda Szpuga, Opiekunka obiektu, opowiedziała dzieciom o eksponatach znajdujących się w pomieszczeniach Izby i Centrum Kultury Dawnej, a do wypieków zaangażowała koleżanki z Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem. Dzień był chłodny i pochmurny, jednak atmosfera w Izbie okazała się ciepła i wesoła. Zapach pieczonych bułeczek drożdżowych na słodko wg babcinego przepisu rozchodził się po wszystkich pomieszczeniach, które zwiedzali mali goście. Oprócz oglądania eksponatów była też zabawa „Zgaduj zgadula”, a do tego w końcu pyszne bułeczki i ciepła herbata dla każdego. Na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe pocztówki z Regionalną Izbą Pamięci.

GOKGZ: Ewa Miąsik i Jarosław Kalbarczyk

P.S. Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Skip to content