Chóru maraton z kolędą

Chóru maraton z kolędą

Dla Chóru „Sitanianie” styczeń 2023 r.  jest miesiącem tak wielu występów, że porównanie z maratonem nasuwa się samo. Zespół pod dyrekcją Ireny Dużyńskiej i z akompaniamentem Tadeusza Flora zaplanował sobie co najmniej 10 koncertów w pierwszym miesiącu Nowego Roku, większość w kościołach, ale też w sitanieckiej świetlicy oraz w Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sitańcu.

Zacznijmy jednak od tego, co działo się z udziałem Chóru „Sitanianie” w bardzo intensywnym dla zespołu dniu 6 stycznia 2023 r. Formacja zapewniła oprawę muzyczną w niżej wymienionych miejscach regionu, dając przy okazji mini-koncerty kolęd i pastorałek, przeplatane konferansjerskimi wstawkami poetyckimi Henryka Łukaszczuka:
– godzina 10.00 – Kościół filialny pw. św. App. Piotra i Pawła w Kornelówce (Gmina Sitno),
– godzina 12.00 – Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Czołkach (Gmina Sitno),
– godzina 16.00 – Kościół Św. Michała Archanioła w Zamościu.
W chóralnej interpretacji można było posłuchać takich kolęd, jak „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Lulajże Jezuniu” czy „Cicha noc” i kilku innych. Z kolei Radny Gminy Zamość, Henryk Łukaszczuk, między pieśniami poruszał słuchaczy do głębi m.in. swoją interpretacją wierszy, pt. „List wigilijny od Matki” i „To właśnie tego wieczoru”. Styczniowe występy kościelne to specjalność „Sitanian”, a trzeba przyznać, że we wnętrzach świątyń muzyka chóralna brzmi znakomicie.
Zapraszamy na kolejne „kolędowe” Msze święte z udziałem Chóru „Sitanianie”:
– 15.01.2023 r. w Kościele u Franciszkanów w Zamościu,
– 22.01.2023 r. w Kościele Królowej Polski w Zamościu.

GOKGZ: Ewa Miąsik, Małgorzata Sokołowska, JK

P.S. Chór „Sitanianie” funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość.

Skip to content