„Czerwone Korale” kwestują śpiewająco

„Czerwone Korale” kwestują śpiewająco

Zespół wokalny „Czerwone Korale” z Zawady postawił sobie zadanie: wesprzeć 3-letniego Szymonka, który ma bardzo rzadką chorobę genetyczną i potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji. Szymonek jest wnuczkiem jednej z pań zrzeszonych w Kole Gospodyń Wiejskich w Zawadzie, a wiele członkiń Koła śpiewa w zespole. Kwestowanie zaprowadziło „Czerwone Korale” aż do Gorajca, gdzie w niedzielę, 22.01.2023 r., miał miejsce koncert kolęd w tamtejszym kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Zespół przygotował aż 15 kolęd i pastorałek, które podzielono na 3 części. Pierwszą odśpiewano przed Mszą św., w trakcie jej celebrowania „Czerwone Korale” uczestniczyły w oprawie muzycznej, również odśpiewując kilka kolęd, trzecia część wybrzmiała bezpośrednio po Eucharystii. Z inicjatywy zespołu zbierano pieniądze na potrzeby leczenia małego Szymonka z chorobą genetyczną. Łącznie zebrano 3200 złotych. Jak powiedziała Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Zawadzie i zarazem członkini Zespołu „Czerwone Korale”, Anna Zgnilec – „Zebrana kwota przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy księżom, mieszkańcom i wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia Szymonka, za ich WIELKIE i SZCZERE SERCA oraz wrażliwość na potrzeby takich dzieci w ich walce o sprawność i szczęśliwe dzieciństwo.”

Zespół pod opieką instruktorki Katarzyny Kowanek wykonał m.in. Jezus malusieńki, Cicha noc, Mędrcy świata Monarchowie, Z narodzenia Pana, Wśród nocnej ciszy, Hola hola, Teraz śpij Dziecino mała, Zeszliśmy się bracia.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem: Aleksandra Siołek, JK

P.S. Zespół „Czerwone Korale” funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość.

Skip to content