Dzieci, palmy i zajączki w Izbie

Dzieci, palmy i zajączki w Izbie

20-osobowa grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Zamościu odwiedziła Regionalną Izbę Pamięci w Wysokiem. Wtorkowe przedpołudnie, 28.03.2023 r., było dla przedszkolaków pouczającą lekcją tradycji wielkanocnych i zabaw plastycznych. Na finał dzieci zwiedziły różne pomieszczenia z ekspozycją starych przedmiotów i sprzętów używanych w dawnym gospodarstwie wsi zamojskiej.

Wielkanocne baranki, zajączki, kurczaki z kruchego ciasta, przygotowane wcześniej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiem, czekały na udekorowanie kolorowymi polewami przez grupę 5-cio i 6-ciolatków, które przybyły wraz z opiekunkami Przedszkola Miejskiego nr 14 w Zamościu do wysockiej Izby. Było naprawdę dużo frajdy dla maluchów przy malowaniu wielkanocnych zwierzątek-pierniczków za pomocą słodkich i różnobarwnych polew spożywczych. Łasuchy oblizywały paluszki i niecierpliwie czekały na degustację słodkości. Pod okiem Opiekunki obiektu, Wandy Szpugi, oraz kilku Pań z wysockiego KGW powstały również tradycyjne palmy wielkanocne z suszonych naturalnych ozdób, bazi, tui, traw, zebranych wcześniej przez gospodynie z pól i ogrodów. Dzięki zajęciom w Izbie dzieci będą przygotowane na najbliższą Niedzielę Palmową. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkową pocztówkę z Regionalną Izbą Pamięci w Wysokiem i mógł własnoręcznie przybić sobie na niej specjalną pieczątkę. Na koniec Pani Wanda oprowadziła zebranych po obiekcie prezentując zgromadzone zabytkowe eksponaty.
Zapraszamy inne grupy zorganizowane do skorzystania z wielkanocnej, choć nie tylko, oferty zajęć i warsztatów w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem.

 Zamojski „GOK Wysokie”: Małgorzata Sokołowska i JK

 Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

 

 

 

Skip to content