Nasi w Obroczy 24.06.2023

Nasi w Obroczy 24.06.2023

Całkiem liczną reprezentację miała Gmina Zamość podczas plenerowego wydarzenia, pt. „Roztoczańska Kupalnocka” w Obroczy k/Zwierzyńca (24.06.2023 r.). Na okazałej scenie wystąpiły dwie gminne formacje artystyczne: sekcja pokazowa fitness-grupy „Slavica Dance” z Zamojskiego „GOK-u Wysokie” i zespół wokalny „Ale Cantare” z Płoskiego. Ponadto, wśród stoisk tematycznych znalazło się także miejsce dla mistrza kowalskiego z Wólki Panieńskiej, Jerzego Kwarcianego.

Nasi reprezentanci przyjęli w czerwcu zaproszenie do czynnego udziału w „Roztoczańskiej Kupalnocce” od organizatora wiodącego, którym było Centrum Kultury w Zwierzyńcu. Niemal całodniowe przedsięwzięcie na łące nad rzeką w Obroczy ubarwiły swoimi występami kobiece formacje „Ale Cantare” i „Slavica Dance” z Gminy Zamość – obie funkcjonujące w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem. Ponadto, wśród stoisk swoje własne pokazy organizował mistrz kowalstwa Jerzy Kwarciany z Wólki Panieńskiej w Gminie Zamość, który notabene też udziela się wokalnie w gminnym Chórze „Sitanianie”, choć tym razem wystąpił w swej „zawodowej” roli, kując rozgrzany do białości metal. Wielogodzinne wydarzenie w Obroczy zwieńczyły pląsy przy ognisku i nocny korowód z pochodniami. Oczywiście „na przodku” pochodu nie zabrakło artystek z Gminy Zamość. Dziękujemy naszej delegacji za „eksport” i promowanie artystycznego życia kulturalnego Gminy Zamość poza granicami naszej samorządowej wspólnoty. Dobra robota!

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Jarek Kalbarczyk

P.S. Formacje „Slavica Dance” i „Ale Cantare” funkcjonują w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

 

Skip to content