Paleta gminnych artystów „na suśle” 23.07.2023

Paleta gminnych artystów „na suśle” 23.07.2023

„Chyżanie”, „Roztoczanki”, „Folkowe Gwiazdeczki” i „ShowMen Szopinek” – 4 gminne formacje artystyczne wystąpiły w programie Festynu Rodzinnego z Susłem w Mokrem (23.07.2023), a konkretnie na boisku śródleśnym. Oryginalnym pomysłem organizatorów było zaadoptowanie dużej przyczepy rolniczej jako sceny – przyczepa spełniła swoje zadanie „śpiewająco”, ale dla „Folkowych Gwiazdeczek” okazała się za ciasna więc „fitnesski” z GOK-u zatańczyły skocznie na murawie.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się męski zespół „Chyżanie” ze swoim skocznym repertuarem, bogatym w klasyczne już piosenki wczesnego disco-polo, w których specjalizuje się instruktor społeczny Irek Szewczuk. Wystąpił również zespół „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej, któremu w rytm muzyki biesiadno-ludowej przygrywał na keyboardzie instruktor Daniel Narolski. Następnie swój pokaz taneczny fitness na trawce boiska pod sceną zainscenizowały „Folkowe Gwiazdeczki”, które jako jedyne w regionie korzystają z marki „Slavica Dance” – panie w kwiecisto-sportowych strojach i przy energicznej muzyce rozruszały nieco publiczność. Dziewczyny zaprosiły zgromadzonych widzów do odtańczenia popularnego układu przy piosence „Jaruzalema”. Jako pierwszy do grupy dołączył Sołtys Mokrego, Grzegorz Antoniuk, po nim włączyły się aktywne panie z różnych Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Zamość. Ten taneczny „żywioł” w pięknym stylu przejęli „okularnicy” z męskiej grupy wokalnej „ShowMen Szopinek”, śpiewając skoczne i znane hity z akompaniamentem Cezarego Gomułki – wszyscy panowie zgodnie wykorzystali nowe rekwizyty sceniczne w postaci ciemnych okularów – pomimo że słońce mieli już za plecami, to efekt estradowy zrobił swoje. Szopiniecki zespół skutecznie porwał ludzi do wspólnej zabawy i śpiewu. Jedyną formacją wokalną spoza Gminy Zamość w programie było żeńskie trio „Gdzie diabeł nie może”. Część artystyczna festynu była więc bardzo bogata.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Małgorzata Sokołowska, red. JK

Zespoły „Chyżanie”, „Roztoczanki”, „Folkowe Gwiazdeczki” i „ShowMen Szopinek” funkcjonują w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Skip to content