Wakacje w Izbie – odcinek 4

Wakacje w Izbie – odcinek 4

Czwarte już wakacyjne spotkanie w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem odbyło się pod hasłem „Festiwalu Gier Planszowych”, ale były też bierki. W czwartek, 27 lipca 2023 r., 11-osobowa grupa fajnych dzieciaków wzięła udział we wspólnej zabawie. Opiekunka obiektu Wanda Szpuga przygotowała tego dnia wiele ciekawych gier planszowych, które są jedną z najlepszych form rozrywki dla dzieci i dorosłych.

Przy grach planszowych nie tylko można się fajnie bawić, ale też planszówki potrafią rozwijać u dzieci wyobraźnię, umiejętności pracy zespołowej oraz umożliwiają przeżywanie wspólnie z rówieśnikami przygody, podejmowanie wyzwania, rozwiązywanie zagadek. Odpowiednio dobrane do wieku gry planszowe mogą sprawić naprawdę wielką frajdę. Tak właśnie było w Izbie. Warcaby, puzzle, szachy, kalambury, labirynt, Czerwony Kapturek, monopol i wiele innych gier udostępniono podczas spotkania w wysockiej Izbie. W międzyczasie Pani Wanda zadawała też zagadki przybyłym dzieciom, a następnie oprowadziła je po Izbie, opowiadając o zebranych eksponatach. Na koniec spotkania, jak zwykle podczas wakacyjnych zabaw w Regionalnej Izbie pamięci, na wszystkich czekał słodki poczęstunek i herbata.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Małgorzata Sokołowska, red. JK

Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem, Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem i Stowarzyszenia „Wysokie nad Łabuńką”.

Skip to content