Wakacje w Izbie – odcinek 5

Wakacje w Izbie – odcinek 5

Wicie kwietnych wianków było tematem wiodącym piątego już wakacyjnego spotkania dzieci w Regionalnej Izbie pamięci w Wysokiem. 11-osobowa grupa wiła ziołowo-kwietne wianki na wakacyjnych zajęciach w dniu 3.08.2023 r. pod okiem Wandy Szpugi – Opiekunki obiektu oraz Animatorek z wysockiego GOK-u Gminy Zamość. W niedługim czasie powstały prześliczne i różnobarwne wianuszki na głowę.

Dzieci własnoręcznie zrobiły wianki za pomocą sznurka i nici oraz zebranych przez Panią Wandę świeżych i pięknie pachnących kwiatuszków, traw i ziół. Do przygotowanego grubszego sznurka, który posłużył jako baza, układaliśmy kompozycję kwiatową, a następnie owijaliśmy ją nićmi metodą dachówkową – tak, aby trochę nachodziły na siebie. Wszystkie rośliny układane w tym samym kierunku pozwoliły nam na stworzenie pięknych i kolorowych wianuszków, które ozdobiły nasze głowy. Kiedy już wszystkie wianki były gotowe, rozpoczęto gry i zabawy na terenie zielonym przy Izbie, ale niestety po pewnym czasie z wysockiego nieba zaczął padać deszcz. Nic straconego – w pobliskiej stodole Centrum Kultury Dawnej szybko i spontanicznie zorganizowano pokaz talentów. Chętnych i odważnych nie brakowało. Rozpoczęto od prezentacji tanecznych w rytm polki i belgijki, wystąpił duet dziewczynek z układem własnych kroków. Były też pokazy śpiewu i akrobacji. Do udziału spontanicznie dołączyła również jedna z mam, a nawet Pani Wanda z Izby, śpiewając swoją ulubioną piosenkę. Na koniec spotkania na dzieci czekał jak zwykle słodki poczęstunek, tym razem była to szarlotka do herbatki.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Małgorzata Sokołowka, red. JK

Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Skip to content