Wsparliśmy PSONI – 30.09.2023

Wsparliśmy PSONI – 30.09.2023

Dwie formacje artystyczne z Gminy Zamość wsparły wydarzenie charytatywne, występując w zamojskiej Galerii Twierdza podczas finału Kampanii „Kilometry Dobra”, który odbył się w sobotę, 30.09.2023 r. Pięciogodzinny program atrakcji objął m.in. pokazy tanecznej grupy fitness „Folkowe Gwiazdeczki” z Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość i występy zespołu ludowo-obrzędowego „Wesołe Gosposie” z Borowiny Sitanieckiej. Chodziło o zebranie funduszy dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Zamościu.

Pieniądze zebrane w ostatnią sobotę września w ramach akcji „Kilometry Dobra” w Galerii Twierdza wesprą głównie zbiórkę na remont budynku na ul. Generała Orlicz-Dreszera 10, gdzie PSONI Koło w Zamościu organizuje warsztaty terapii zajęciowej głównie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Gmina Zamość nie pozostała obojętna. W odpowiedzi na zaproszenie do wspólnego działania Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość wydelegował dwie formacje artystyczne do ubogacenia programu finałowego wydarzenia w ramach akcji „Kilometry Dobra” w Zamościu. W gronie wielu wykonawców znalazły się „Folkowe Gwiazdeczki” z widowiskowym pokazem fitness, opartym o układy ruchowo-taneczne spod znaku „Slavica Dance”, a także zespół „Wesołe Gosposie”, który wystąpił z koncertem wokalno-muzycznym w mieszanym składzie damsko-męskim, udowadniając wbrew nazwie, że panowie też należą do zespołu. „Folkowe Gwiazdeczki” miały nawet dwa wejścia, przy czym to drugie w towarzystwie z Disko Fit było zarazem nauką kroków do wspólnego odtańczenia układu do znanego utworu „Jerusalema”. Wszystko wyszło świetnie. Nasze formacje otrzymały serdeczne podziękowania od organizatorów za wsparcie akcji na zbożny cel. Mottem tej akcji charytatywnej były słowa Papieża-Polaka: „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością” (św. Jan Paweł II).

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: zredagował Jarek Kalbarczyk, foto: Ewa Miąsik

Zespoły „Folkowe Gwiazdeczki” i „Wesołe Gosposie” funkcjonują w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem.

Skip to content