Wystawa dzieł Roberta Gomułki – zaproszenie

fot.Janusz Zimon

Wystawa dzieł Roberta Gomułki – zaproszenie

Co najmniej kilkadziesiąt nowych dzieł malarskich stworzył Robert Gomułka od poprzednich swoich dużych wystaw w 2017 roku, czyli przez ostatnie 6 lat. Wybrane obrazy z tego najnowszego dorobku Autor po raz pierwszy pokazał niedawno w BWA Galerii Zamojskiej, a teraz część tych dzieł od 16.06.2023 r. co najmniej do końca lipca udostępnia Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem. Obszerna relacja z wernisażu (16.06.2023 r.) jest dostępna w innym wpisie internetowym: https://gok.gminazamosc.pl/2023/wernisaz-wystawy-roberta-gomulki-relacja-16-06-2023/
Tytuł wystawy: „Rzeczywistość równoległa – odsłona pierwsza”. Zapraszamy do Wysokiego w Gminie Zamość.

To wystawa malarstwa znanego zamojskiego artysty, Roberta Gomułki, który żyje i tworzy w podzamojskiej wsi Wysokie niezmiennie już od ponad 46 lat. Dyplom obronił w 1981 r. na UMCS w Lublinie. Jest nie tylko twórcą sztuki na polu malarstwa, rysunku i grafiki, ale również spełnia się jako edukator zajęć plastycznych dla dzieci i młodzieży w zamojskich placówkach kultury. Jego teraźniejsza wystawa w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem będzie czynna do końca lipca lub dłużej. Patronat honorowy nad wystawą objął Ryszard Gliwiński – Wójt Gminy Zamość.

Organizator wiodący wystawy: Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość, tel. 797 384 700. Wsparcie organizacyjne: Autor i przyjaciele, użyczenie zdjęć do działań promocyjnych: Janusz Zimon (BWA Galeria Zamojska).

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem: Jarosław Kalbarczyk

 

Skip to content