Dzień Dziecka w Wólce Wieprzeckiej

Mimo upalnej pogody, w niedzielne popołudnie 3 czerwca br. na placu przed świetlicą w Wólce Wieprzeckiej, zgromadziła się duża liczba dzieci wraz z rodzicami, aby wspólnie uczestniczyć w imprezie pn. Dzień Dziecka w Wólce Wieprzeckiej. Zabawy na placu rozpoczęły się od występu dzieci z miejscowej szkoły. Na przybyłych milusińskich czekały dmuchane zamki, zabawy animacyjne oraz konkursy z nagrodami przygotowane i prowadzone przez animatorów z Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość i nauczycieli z miejscowej szkoły oraz poczęstunek i napoje przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wólce Wieprzeckiej.
Uczestników imprezy powitali i życzenia najmłodszym złożyli: Sołtys sołectwa Wólka Wieprzecka i radny Rady Gminy Zamość Piotr Koczułap oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wólce Wieprzeckiej Jadwiga Gorzała.
Na imprezę z prezentami dla dzieci przybyli także księża z parafii Kosobudy: ks. proboszcz Józef Zwolak oraz wikariusz ks. Mateusz Furmaniak.
Organizatorami Dnia Dziecka byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wólki Wieprzeckiej, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Wólce Wieprzeckiej, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28 +, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków pochodzących z realizacji zadania publicznego pt. „Wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej poprzez wdrażanie programu pobudzania aktywności obywatelskiej”

KC

Skip to content