Zamojskie Dni Folkloru 2020 – online

Zamojskie Dni Folkloru 2020 – online

Aż 10 formacji z Gminy Zamość zgłosiło swoje filmiki z piosenkami na XXI Festiwal Zamojskie Dni Folkloru. Zazwyczaj festiwal odbywał się w Zwierzyńcu, lecz teraz wyłącznie w internecie. Organizator, tj. Starostwo Powiatowe w Zamościu, zmienił formułę wydarzenia ze względu na stan epidemii Covid-19. Wykonawcy mieli czas do 30 czerwca, aby dostarczyć organizatorom materiał filmowy z wykonaną przez siebie piosenką. Wszystkie „teledyski” będzie można zobaczyć online 12 lipca 2020 r.

Teledyski z Gminy Zamość powstały w pięknych wnętrzach Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem. Nad dźwiękiem i całościowym planem pracy czuwali pracownicy GOK-u, a rejestracją obrazu i montażem teledysków zajęła się redakcja serwisu internetowego Zamość.TV. Łącznie sfilmowano wykonanie 12 utworów, z czego 10 zgłoszono do przeglądu online w ramach Festiwalu Zamojskich Dni Folkloru, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Zamościu. Będzie można je obejrzeć 12 lipca 2020 roku w internecie. Organizatorzy zapraszają tego dnia do śledzenia festiwalu w sieci – na Youtube lub na stronie internetowej powiatu, lub też na Facebook’u.
Nagrania dla 11 wykonawców z Gminy Zamość, działających pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury, odbyły się w pięknych wnętrzach Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem (10 wykonawców zgłosiło swój udział w festiwalu). Zdjęcia trwały łącznie 2 dni wg wcześniej ustalonego „bezpiecznego” grafiku pracy, obejmującego pracę ekipy technicznej, przyjazdy i odjazdy poszczególnych formacji oraz odstępy czasowe między nagraniami – wszystko po to, by zminimalizować ryzyko nadmiernego gromadzenia się osób – rotacja przewidywała maksymalnie 1 godzinę pobytu w Izbie dla jednego zespołu (stroje, wybór tła, próby, strojenie sprzętu, wykonanie, rejestracja, powtórki, poprawki, itp.), ale z reguły praca szła sprawnie więc czasu było aż nadto. Wszystko odbyło się w zgodzie z reżimem bezpieczeństwa sanitarnego towarzyszącemu stanowi epidemii Covid-19 w Polsce. Wykorzystano nawet oczyszczacz powietrza z podwójnym filtrem i jonizatorem, zabijającym bakterie, wirusy i grzyby. Sprawna realizacja nagrań i obsługa zespołów była możliwa w dużej mierze dzięki bardzo dobrej organizacji pracy, ustalonej przez specjalistów z Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość.
Nagrania filmowe z piosenkami śpiewanymi w Izbie zostaną udostępnione na stronach gminnych serwisów internetowych, ale najpierw swoje premiery będą miały 12 lipca podczas festiwalu online.

GOK: JK

Szczegóły i regulamin konkursu

 

Skip to content