Dzień Kobiet w Szopinku

W dniu 13 marca 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Szopinku odbył się lokalny „Dzień Kobiet”. Spotkanie otworzył i poprowadził Piotr Najda- Sołtys Sołectwa Szopinek. Z okolicznościową wiązanką muzyczno-słowną wystąpił przed Paniami chór „Sitanianie” z Sitańca. Wysłuchaliśmy pięknych historii miłosnych, zwierzeń zakochanych oraz opowiastki „Ta Panie Karolku” o pewnym panu, który popadł w niełaskę swojej wybranki serca.
Następnie na scenie zagościła Grupa Teatralna „Bez Maski” z Mokrego”, która przedstawiła zebranym muzyczną pantomimę pt. „Pani Wiśniewska” oraz niecodzienny pokaz tańca weselnego z widowiska pt. „Na ślubnym kobiercu”.
Gwiazdą spotkania był nowopowstały zespół „Show Men” z Szopinka, który składał się z męskiej części sołectwa. Panowie zaśpiewali Paniom piosenki o miłości, o rozterkach sercowych mężczyzn oraz złożyli Paniom śpiewające życzenia.
Spotkanie przepełnione było gwarem uśmiechniętych i szczęśliwych kobiet. Na zakończenie uroczystości Panie mogły skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie i twarz, by móc poczuć się jeszcze piękniejszymi.
Organizatorami spotkania byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Szopinek, Koło Gospodyń Wiejskich w Szopinku, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Wójtowicz

Skip to content