Kabaret „Taka Potrzeba” z Łapiguza

Kabaret „Taka Potrzeba” powstał w grudniu 2015 roku. Jak mówią członkowie grupy, jej nazwa jak i sama grupa powstała „z takiej potrzeby”. W skład grupy wchodzą: Anna Koza, Andrzej Luszewski, Roman Jan Pulikowski, Janusz Sereda, Dariusz Rabiega oraz Michał Sereda. Teksty, wiersze i słowa do piosenek są autorstwa kabaretu, a w rezultacie tworzą one skecze oraz scenki rodzajowe. Kabaret ma na swoim koncie kilkadziesiąt występów na festynach, dożynkach i imprezach okolicznościowych na terenie Gminy Zamość jak i w regionie. Występował m.in. na Dożynkach Gminy Zamość, obchodach sołeckich Dni Kobiet, Święcie Ziemniaka, Dniu Susła oraz Folkowisku. Grupa ma na swoim koncie również występy w innych gminach – Gminie Siennica Różana, Gminie Leżajsk czy Gminie Łabunie.