Dzień Dziecka okolic obu Bortatycz

Dzieci z Bortatycz, Bortatycz Kolonii i okolicznych sołectw świętowały swój Dzień Dziecka dnia 10 czerwca 2017 r. na placu przy świetlicy wiejskiej w Bortatyczach. Przegląd talentów dzieci
i młodzieży, pokazy strażackie OSP Bortatycze, konkursy sprawnościowe, zabawy ruchowe z animatorem, zamki dmuchane, trening i pokaz karate grupy Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin (sekcja w Wielączy) z instruktorką Anną Zgnilec, były jednymi z wielu atrakcji przygotowanych wspólnie przez grupę aktywnych mieszkańców obu bortatyckich sołectw, przy wsparciu Samorządu Gminy Zamość, Stowarzyszenia Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ i Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Nad sprawną realizacją całego wydarzenia czuwały sołtyski Aneta Karwat i Elżbieta Siemko oraz panie z obu Kół Gospodyń Wiejskich i miejscowi druhowie strażacy OSP.
Jednym z punktów programu był mecz siatkówki, w którym zmierzyła się drużyna siatkarska „Nieustraszeni z Gminy Zamość” z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Bortatycze, która triumfowała nie tylko w siatkę. Strażacka młodzieżówka dodatkowo zaprezentowała swoją sprawność w ramach przygotowań do Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które zaplanowano nazajutrz w Mokrem.
Kolejnym przeciwpożarowym elementem spotkania był widowiskowy „strzał” z działka wozu strażackiego. Pogoda dopisała, słońce grzało więc trochę wody dla ochłody ze sztucznego deszczyku wywołało przyjemne wrażenia.
Panie z Rad Sołeckich i Koła Gospodyń Wiejskich z Bortatycz i Bortatycz Kolonii serwowały wszystkim napoje i szykowały grillowane specjały więc żaden uczestnik Dnia Dziecka w Bortatyczach nie wrócił do domu głodny. Organizatorzy wszystkie dzieci obdarowali na koniec i w trakcie wydarzenia drobnymi upominkami.

Tekst i zdjęcia: Edward Osiewicz z GOK-u

Skip to content