Dzień Kobiet …i Mężczyzn w Łapiguzie

Bardzo bogaty program artystyczno-sportowy przygotowali gospodarze i organizatorzy sołeckich obchodów Dnia Kobiet …i Mężczyzn w Łapiguzie. Były występy dziecięce, gościnny koncert zespołu z sąsiedniej gminy, pokazy judo, tort i oczywiście widowisko miejscowego kabaretu. Impreza odbyła się w niedzielę, 12 marca 2017 r., w Domu Weselnym „Ambrozja”. Wszystkich gości podjął duet gospodarzy wydarzenia w osobach Elżbiety Seredy – przewodniczącej miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich i zarazem szefowej Domu Weselnego „Ambrozja”, i Dariusza Rabiegi – sołtysa Łapiguza i zarazem aktora kabaretu „Taka Potrzeba”, który na co dzień „rezyduje” w „Ambrozji”. Od godziny 15:00 do wieczora zebrani goście delektowali się występami, popisami i poczęstunkiem. Nie mogło zabraknąć na scenie dzieci – uczniów i podopiecznych pobliskiej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej, za co gospodarze dziękowali publicznie Pani Dyrektor i trzem nauczycielkom, które przygotowały dzieci do występów. Swoje umiejętności i postępy w nauce gry na skrzypcach zaprezentowała też Katarzyna Wiatrowska z Łapiguza, a potem uwaga widowni przeniosła się na specjalnie ułożoną matę do ćwiczeń, gdzie czterech dojrzałych judoków z Uczniowskiego Klubu JUDO „LEGION” Zamość zaprezentowało profesjonalny pokaz umiejętności – ku zaskoczeniu wszystkich po tylu karkołomnych upadkach, przewrotach, chwytach i uderzeniach ciałem o podłogę, nic się nikomu nie stało, ani nie …złamało, co świadczy o fachowości, dużym doświadczeniu i wysokim poziomie wyszkolenia judoków.
Po emocjach sportowych ponownie scena stała się centrum uwagi – gospodarze zaprosili do Łapiguza zaprzyjaźniony zespół „Ogrodniczki” z gminy Łabunie, czyli kilkanaście osób w składzie, które z werwą zagrało i zaśpiewało znane piosenki ludowe, podrywając co niektórych widzów. A gdy już bisy ucichły, głos zabrał Wójt Ryszard Gliwiński, składając życzenia i dziękując za aktywność mieszkańców, zwłaszcza kobiet. Na zawołanie Wójta odśpiewano jeszcze gromkie „sto lat”, po czym na salę wjechał słodki prezent od Samorządu Gminy Zamość w postaci tortu okolicznościowego. Słodkiego poczęstunku wystarczyło dla każdego uczestnika łapiguzkich obchodów Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny. Impreza w tak bogatej formie była możliwa do zorganizowania dzięki przychylności Wójta i Samorządu Gminy Zamość, pracy KGW, Sołtysa i Rady Sołeckiej Łapiguza, zaangażowaniu członków kabaretu „Taka Potrzeba”, dobrej woli właścicieli Domu Weselnego „Ambrozja” i przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+.
Na koniec wystąpił miejscowy kabaret „Taka Potrzeba”, tym samym zapewniając zabawny finał imprezy. Kto chciał, to został jeszcze dłużej na swobodne rozmowy, dyskusje sąsiedzkie przy kawie, herbacie i drobnym poczęstunku autorstwa Pań z KGW.

GOK: Jarosław Kalbarczyk

Skip to content