Od Juniorki do Seniorki

Mieszkanki Żdanówka świętowały bliski Dzień Kobiet w sobotnie popołudnie, 4 marca 2017 r. Spotkanie pod nazwą „Od Juniorki do Seniorki” odbyło się w miejscowej świetlicy.

Uroczystość prowadziła sołtys Żdanówka Beata Stręciwilk. Spotkanie rozpoczął koncertem zespół „Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec, dając pierwszą część występu. Następnie w pięknych ludowych strojach wystąpiło dziewczęce trio ze Żdanówka: Nikola Bondyra oraz Amelia i Rozalia Kłos. Po nich w wierszach prezentowały się inne dzieci: Oliwia Luterek, Vanessa Artymiuk i Krystian Piskor – również z tej miejscowości. Gościnnie zaprezentowała się grupa pięciu harcerek z Gminy Stary Zamość w skeczach i piosenkach śpiewanych przy akompaniamencie gitary – jedna z harcerek do niedawna mieszkała po sąsiedzku tuż przy świetlicy w Żdanówku, ale przeprowadziła się do sąsiedniej gminy; jednak kontakt się nie urwał i razem z nowymi koleżankami harcerka wystąpiła gościnnie w znanych sobie „starych” kątach.

Wiersze dla Pań, chwilami przepełnione silnymi emocjami i …tremą, recytowali także panowie Witold i Bogdan Bondyra. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu w prezencie od Wójta Ryszarda Gliwińskiego i Samorządu Gminy Zamość. Oprócz Wójta męską część gości reprezentowali również Józef Siemczyk – Przewodniczący Rady Gminy Zamość, członkowie Zarządu Powiatu Zamojskiego – Konrad Dziuba i Jerzy Bondyra, a także Jerzy Sobczuk – Radny Rady Powiatu i przedstawiciel kadry kierowniczej Urzędu Gminy Zamość, a męską stronę Gminnego Ośrodka Kultury reprezentował dyrektor Jarosław Kalbarczyk.
W spotkaniu uczestniczyło blisko 80 osób, w tym mieszkanki Żdanówka i druhowie z OSP Żdanówek z prezesem Janem Sarzyńskim. Wieczór zwieńczyła druga część koncertu „Wesołych Gospoś” pod kierownictwem instruktora i akordeonisty Czesława Bartnika.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Gminy Zamość, KGW Żdanówek, Sołtysa i Radę Sołecką Żdanówka, Ochotniczą Straż Pożarną w Żdanówku, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ oraz Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

GOK: Magda Misztal i JK
Zdjęcia: Magda Misztal i Zbigniew Pietrynko

Skip to content