Tradycja i nowoczesność – warsztaty haftu komputerowego inspirowane kulturą ludową

W dniu 15 czerwca br. 6 – osobowa grupa członkiń Stowarzyszenia ,,Wysokie nad Łabuńką” wzięła udział w wyjeździe szkoleniowym do Warszawy. Szkolenie odbyło się w ramach realizowanego projektu pn. ,,Tradycja i nowoczesność – warsztaty haftu komputerowego inspirowane kulturą ludową”. Przedsięwzięcie zostao dofinansowane przez Powiat Zamojski w wysokości 3000 zł. W otwartym konkursie na realizację zadania publicznego.
Członkinie udały się do studia szycia i haftu RAFEX w celu zakupienia maszyny hafciarki Bernina Chicago 7 oraz niezbędnych akcesoriów potrzebnych do haftu. Już na miejscu Panie odbyły 5-godzinny kurs z użyciem maszyny hafciarki pod kierunkiem instruktora. W trakcie szkolenia Panie opanowały obsługę maszyny oraz programu komputerowego Customizer do tworzenia własnych haftów. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.
W ramach projektu Stowarzyszenie zaplanowało warsztaty dla zainteresowanych z użyciem maszyny hafciarki. W planie jest 6 spotkań, o miejscu i terminie będziemy informować.
Stowarzyszenie „Wysokie nad Łabuńką”.

Agnieszka Kwoka

Skip to content