Start lata w Chyżej

W niedzielę (30 czerwca 2019 r.) mieszkańcy Chyżej i okolicznych miejscowości spotkali się na rodzinnym pikniku, na nowo powstałym boisku rekreacyjnym w tej miejscowości.
Spotkanie rozpoczęło się od poświęcenia boiska, którego dokonał ksiądz dziekan Bolesław Zwolan proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu. Następnie grupka młodzieży, pod opieką pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Chyżej i w towarzystwie panów: Andrzeja Pokrywki – sołtysa Chyżej, Edmunda Hałasy – radnego Rady Gminy Zamość, Ryszarda Gliwińskiego – wójta gminy Zamość i Wojciecha Suchowicza – przewodniczącego Rady Gminy Zamość, przecięła symboliczną czerwoną wstęgę, otwierając tym samym obiekt dla użytkowników.
Potem rozpoczęły się występy sceniczne. Na scenie panie z KGW, wspólnie z męskim zespołem, rozpoczęły wspólne śpiewanie od piosenki „Chyża, Chyża”, by następnie zaprezentować wiązankę znanych utworów biesiadnych. Męski zespół, w którego skład wchodzą: sołtys Chyżej, radny z tejże miejscowości i członkowie Rady Sołeckiej wystąpił dopiero drugi raz w swojej historii (jego debiut odbył się podczas lokalnych obchodów Dnia Kobiet) i bardzo spodobał się publiczności.
Zgromadzonych bawił młodzieżowy kabaret „Szóstaki” ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem. Po czym plac opanowały tańczące czarownice z grupy Sabat, działającej przy Stowarzyszeniu Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+. Przed sceną panie we wspaniałych stylizacjach wykonały program taneczny, a następnie przeniosły się do strefy zabaw i animacji przy dmuchańcach, gdzie przeprowadziły cykl zabaw i konkursów dla najmłodszych.
W końcu na scenie ukazał się wyczekiwany przez wiele osób zespół Wesołe Gosposie z Sitańca Kolonii, którego utwory zachęcały do słuchania i do wspólnego śpiewania.
Muzyczną biesiadę zwieńczyły utwory wykonywane przez pana Ireneusza Szewczuka i panów z zespołu męskiego. Bawiły się dzieci i starsi uczestnicy pikniku.
Dodatkowymi atrakcjami tego dnia były zabawy i konkurencje rekreacyjne prowadzone przez STS Gryf Gmina Zamość, dmuchane zamki – z wolnym wstępem, animacje dla dzieci prowadzone przez animatorów GOK, wóz bojowy OSP Mokre oraz kurtyna wodna. Dziewczęca drużyna SUCHOWICZTEAM przeprowadziła pokazowy mecz piłki nożnej, przygotowała też pokaz żonglerki, a chętne panie mogły sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności pod okiem jej trenera Wojciecha Suchowicza.
Każdy kto chciał mógł porozmawiać o nurtujących go gminnych sprawach z Wójtem Gminy Zamość w namiocie promocyjnym gminy lub zaopatrzyć się w materiały promocyjne dotyczące gminy Zamość i obszaru Lokalnej Grupy Działania „Nasze Roztocze”, do której ona należy.
W ten upalny dzień napoje w postaci kompotów, lemoniady, wody z miętą i cytryną w nielimitowanych ilościach zapewniły panie z KGW Chyża, które częstowały pysznymi wypiekami na słodko, pieczonymi pierogami i pizzą w specjalnie przygotowanym, otwartym dla wszystkich namiocie gastronomicznym. Tam też przygotowywano dla wszystkich chętnych poczęstunek grillowy.
Wydarzenie dofinansowano w ramach realizacji zadania publicznego „Wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej poprzez wdrażanie programu pobudzania aktywności obywatelskiej”
Gospodarzami i organizatorami wydarzenia byli: Sołtys i Rada Sołecka Chyżej, Koło Gospodyń Wiejskich w Chyżej, Samorząd Gminy Zamość, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ oraz Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.

Skip to content